Przewozy karawanem

Gdy tracimy kogoś bliskiego, to bez wątpienia przeżywamy szok i przez długi czas nie możemy uwierzyć w to, co się stało. Nie ma tutaj znaczenia wiek zmarłej osoby ani to, czy przewlekle chorowała, czy śmierć nastąpiła całkowicie niespodziewanie. Żal, pustka i niezgoda na utratę ukochanej osoby jest zawsze tak samo bolesna i potrzeba czasu, żeby uporać się z żałobą. Jednak los nie pozostawia nam wyboru i życie wymaga od nas działania tu i teraz. Jako rodzina, krewni czy bliscy przyjaciele jesteśmy odpowiedzialni za zajęcie się formalnościami. Ciąży na nas obowiązek godnego pochówku ciała zmarłego, ale zanim to nastąpi, należy zdobyć akt zgonu, wybrać zakład pogrzebowy i ustalić formę pożegnania.

To bardzo dużo jak na osobę pogrążoną w smutku, dlatego nasze centrum pogrzebowe służy Państwu radą i pomocą na każdym etapie organizacji pochówku. Jedną z naszych głównych usług są przewozy karawanem.

Jak wyglądają karawany do przewożenia ciała zmarłej osoby?

Samochody służące do transportu zmarłych powinny spełniać rygorystyczne normy sanitarne i techniczne. Miejsce, w którym przechowuje się trumnę czy urnę, musi być oddzielone od części kierowcy i nie mogą tam przebywać inni pasażerowie. Karawan musi być oznaczony jako pojazd transportu specjalnego, a ponadto należy go regularnie dezynfekować i nie wolno korzystać z ogólnodostępnej myjni. Każdy profesjonalny zakład pogrzebowy powinien zadbać o odpowiedni typ posadzki w takim pojeździe i o mechanizm umożliwiający bezproblemowe wsunięcie i wysunięcie trumny, który zapobiega także jej przesuwaniu w czasie jazdy.

Przewozy karawanem z naszego zakładu pogrzebowego

Nasza firma dysponuje eleganckimi samochodami m.in. marki Mercedes Benz. Odbierzemy ciało zmarłego z domu, ze szpitala, hospicjum, domu opieki czy miejsca publicznego i przewieziemy je do naszej chłodni. Zapewniamy godne warunki transportu i jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę. Po przygotowaniu ciała do pochówku przewieziemy zmarłego naszym karawanem do kościoła i na cmentarz.

Służymy Państwu wsparciem w tych trudnych chwilach i zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone przez KALIŃSKI S.J. © 2020-2023

DEA STUDIO