Profesjonalna tanatokosmetyka i wizaż ciała zmarłego

Co do duszy zdania są podzielone. Wielu z nas wierzy w jej nieśmiertelność i życie pozagrobowe, co napawa nas nadzieją podczas życia doczesnego. Jednak w kwestii fizycznej powłoki nie ma żadnych wątpliwości - jest nam dana zaledwie na kilkadziesiąt lat bytowania na tym świecie. W momencie jego opuszczenia musimy pożegnać się z dużą częścią swojej tożsamości, czyli ze swoją fizycznością.

Zdajemy sobie sprawę, że śmierć jest niezwykle bolesna dla bliskich zmarłej osoby także ze względu na ten aspekt. Chcemy odciążyć Państwa w tym trudnym momencie i wesprzeć w przygotowaniu nieboszczyka do ostatniej drogi. Oferowana przez nas tanatokosmetyka i wizaż ciała zmarłego zatroszczą się o jego wygląd tak, by bliscy mogli go zobaczyć po raz ostatni przed złożeniem do grobu i symbolicznie pożegnać.

Po co wykonuje się tanatokosmetykę i wizaż?

Pośmiertne zabiegi pielęgnacyjne mają za zadanie zniwelować skutki rozkładu ciała. Mają zatuszować plamy opadowe, sińce, otarcia czy ewentualne rany i inne drobne uszkodzenia. Ponadto przeprowadza się je po to, by nadać skórze zmarłego cechy żywej osoby, by wyglądał tak, jakby tylko na chwilę zasnął. Cera powinna mieć zdrowy, jasny i równomierny koloryt, a ewentualne ubytki należy zrekonstruować.

Jak przebiega tanatokosmetyka i wizaż ciała?

Cały proces zaczyna się od dezynfekcji i wstrzyknięcia odpowiednich płynów odkażająco-konserwujących po to, by wizualnie ożywić twarz. Następny krok to dokładne mycie skóry i włosów, golenie, obcinanie paznokci i robienie fryzury. Jeśli zachodzi taka potrzeba, to potem następuje rekonstrukcja utraconych części ciała za pomocą silikonu medycznego. Później przechodzi się do czynności tanatokosmetycznych i wizażowych w postaci nałożenia makijażu. Profesjonalni balsamiści korzystają ze specjalnych preparatów dla zmarłych osób, które wykazują wyjątkową trwałość i dobre krycie.

Balsamowanie pozwala na czasowe zatrzymanie rozkładu ciała. Dzięki temu zmarła osoba będzie wyglądać godnie i elegancko tuż przed złożeniem do grobu. Nasz zakład pogrzebowy służy Państwu usługami w zakresie tanatokosmetyki i wizażu oraz wszelką inną radą i pomocą w kwestii organizacji pochówku.

 
 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone przez KALIŃSKI S.J. © 2020-2024

DEA STUDIO