Przechowywanie ciała w chłodni

Śmierć człowieka to przede wszystkim duże wydarzenie emocjonalne dla bliskich, których to odejście dotknęło. Niezależnie od tego, czy zmarła osoba przewlekle chorowała, była w podeszłym wieku czy czynności życiowe ustały wskutek wypadku drogowego lub innej niespodziewanej sytuacji, to śmierć jest dla rodziny i przyjaciół tak samo bolesna. Oprócz symbolicznego pożegnania z duszą zmarłego trzeba zmierzyć się też z materialnym pochówkiem - zająć się sprawami formalnymi, przygotować zmarłego do kremacji czy złożenia w trumnie i zorganizować pogrzeb i stypę.

Nasza firma odciąży Państwa we wszystkich kwestiach związanych z pochówkiem bliskiej osoby. Jedną z naszych głównych usług stanowi przechowywanie ciała w chłodni.

Zasady przechowywania ciała w chłodni

Śmierć jest nieodwracalnym procesem biologicznym i ciało ludzkie od momentu zgonu zaczyna się stopniowo rozkładać i wydzielać substancje niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Dlatego należy umieścić je jak najszybciej w chłodni i przechowywać tam do momentu pogrzebu. Zwykle trwa to do 72 h po ustaniu oznak życia, a w szczególnych wypadkach dłużej. Jeśli śmierć nastąpiła w szpitalu, to ciało zmarłego przechowuje się w chłodni przez trzy dni, licząc od godziny zgonu. Jeśli śmierć nastąpiła w domu, domu opieki społecznej, w pracy czy miejscu publicznym, to zwykle korzysta się z prywatnego miejsca należącego do danego zakładu pogrzebowego. Temperatura w takim pomieszczeniu powinna wynosić od 4 do 8 stopni Celsjusza. Pozwoli to na zahamowanie rozwoju bakterii gnilnych.

Usługi naszego zakładu pogrzebowego w niskiej cenie

Nasze Centrum Pogrzebowe dysponuje własną przestrzenią o niskiej temperaturze, w której przechowamy ciało zmarłego zgodnie z wymaganymi normami w sposób bezpieczny i godny. Gdy śmierć nastąpi w domu, wystarczy wykonać do nas jeden telefon, a nasi pracownicy przyjadą po zmarłego i zabiorą go do naszej chłodni, gdzie będzie spoczywał do czasu pochówku na cmentarzu.

Zapraszamy do kontaktu z naszym zakładem, który pomoże Państwu w zorganizowaniu ceremonii pogrzebowej na każdym etapie w cenie dostosowanej do potrzeb i budżetu klienta.
 
 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone przez KALIŃSKI S.J. © 2020-2023

DEA STUDIO