Wieńce, wiązanki

Wyjątkowa uroczystość Ostatniego Pożegnania wymaga odpowiedniej oprawy - poważnej, podniosłej i wyrażającej szacunek do ukochanej osoby, które odeszła. Jej nieodłączną częścią są podarunki od bliskich na tę ostatnią drogę w postaci kwiatów. Uroczyste wieńce i wiązanki pogrzebowe przeznaczone na grób powinny być wykonane w określony sposób; przede wszystkim powinny być trwałe oraz wykonane w eleganckim, dostojnym stylu. Dzięki temu, że są odpowiednio zestawione i utrwalone, będą upamiętniały zmarłego przez dłuższy czas niż tradycyjne bukiety kwiatów. Centrum pogrzebowe Kaliński oferuje wiązanki i wieńce pogrzebowe, starannie przygotowane w oparciu o indywidualne wymagania każdego klienta.

Jak wyglądają nasze wiązanki i wieńce pogrzebowe?

Dla wieńców i wiązanek pogrzebowych charakterystyczne są takie elementy jak kształt - okrągły, eliptyczny, lekko podłużny lub w kształcie serca, a równocześnie płaski, by był możliwy do bezpiecznego ułożenia na nagrobku. Wybierane są eleganckie gatunki kwiatów, takie jak róże, lilie, kalie, goździki, chryzantemy, gerbery, hortensje. Dlaczego takie, a nie inne? W wiązankach i wieńcach pogrzebowych często liczy się symbolika oraz sentyment. Na przykład róże to najszlachetniejsze kwiaty, eleganckie, nierzadko symbolizujące miłość, oddanie, szacunek i uznanie. Dodatkowo wraz z kwiatami możemy umieścić zielone liście lub iglaste gałązki. Ozdoba, na którą też decyduje się wielu klientów to wstęga z dedykacją. Warto wybierać kwiaty żywe, a w szczególności takich gatunków, które były ulubionymi gatunkami kwiatów osoby zmarłej. W ten sposób możemy pięknie uczcić pamięć bliskiej osoby i pożegnać ją godnie oraz z miłością i szacunkiem.

W centrum pogrzebowym Kaliński kompleksowo zorganizujesz uroczystość Ostatniego Pożegnania - od przechowania ciała, przez transport, po pożegnanie w kaplicy oraz wybór trumny i kwiatów. Skontaktuj się z nami, aby ustalić szczegóły współpracy - wesprzemy Cię w trudnym dla Ciebie czasie oferując usługi z należytą powagą i profesjonalizmem.

 
 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone przez KALIŃSKI S.J. © 2020-2024

DEA STUDIO